15 Europese documentaires geselecteerd voor European Film Awards
Donderdag 25 augustus, 2016
Waaronder vijf Nederlandse (co)producties:
A FAMILY AFFAIR, BECOMING ZLATAN, MR. GAGA,
THE EVENT en THE LAND OF THE ENLIGHTENED
De European Film Academy en EFA Productions kondigen met trots de 15 documentaires aan die dit jaar in aanmerking komen voor een European Film Award-nominatie in de categorie Beste Europese Documentaire.
Tien documentaire filmfestivals hebben ieder één film voorgedragen die op de meest recente editie van de respectievelijke festivals in wereldpremière is gegaan. In samenwerking met het European Documentary Network EDN werden de volgende festivals hiervoor geselecteerd:
- IDFA (Nederland)
- CPH:DOX (Denemarken)
- Visions du Réel (Zwitserland)
- DokLeipzig (Duitsland)
- Docslisboa (Portugal)
- Thessaloniki Documentary Film Festival (Griekenland)
- Jihlava (Tsjechische Republiek)
- Cinéma du Réel (Frankrijk)
- Krakow Film Festival (Polen)
- Sheffield Doc/Fest (UK)
Op basis van hun aanbevelingen en de films die afzonderlijk werden ingediend stelde een documentaire-commissie bestaande uit EFA Board Members Vanessa Henneman (Nederland), Roberto Cicutto (Italie) en Marek Rozenbaum (Israel), documentaire-filmmaker Alexander Nanau en documentaire-deskundige Paul Pauwels (European Documentary Network, België) de EFA documentaire-selectie samen.
EFA Members zullen uit deze lijst vijf documentaires nomineren, waarna de EFA Members de ‘European Documentary 2016’ zullen aanwijzen. De bekendmaking vindt plaats tijdens de awards-uitreiking op zaterdagavond 10 december in Wroclaw, de Europese Culturele Hoofdstad van 2016.
Meer informatie over de films en een volledige lijst van de award-categorieën treft u aan op www.europeanfilmawards.eu
EFA DOCUMENTAIRE SELECTIE 2016
21 X NEW YORK / 21 X NOWY JORK (Polen, 71 min.)
SCENARIO & REGIE Piotr Stasik
PRODUCTIE Agnieszka Wasiak
A FAMILY AFFAIR (Nederland / Belgie, 115 min.)
SCENARIO & REGIE Tom Fassaert
PRODUCTIE Wout Conijn
A GERMAN LIFE / EIN DEUTSCHES LEBEN (Oostenrijk, 113 min.)
REGIE Christian Krönes, Olaf S. Müller, Roland Schrotthofer & Florian Weigensamer
SCENARIO Florian Weigensamer
PRODUCTIE Roland Schrotthofer & Christian Krönes
BECOMING ZLATAN / DEN UNGE ZLATAN (Zweden / Nederland / Italie, 95 min.)
REGIE Fredrik & Magnus Gertten
SCENARIO Jesper Osmund, Fredrik Gertten & Magnus Gertten
PRODUCTIE Margarete Jangård & Lennart Ström
DÉJÀ VU (Denemarken, 88 min.)
SCENARIO & REGIE Jon Bang Carlsen
PRODUCTIE Marianne Christensen & Jon Bang Carlsen
EUROPE, SHE LOVES (Zwitserland / Duitsland, 99 min.)
REGIE Jan Gassmann
PRODUCTIE Lisa Blatter, Jan Gassmann, Andreas Hörl, Florian Schneider & Maren Lüthje
FIRE AT SEA /FUOCOAMMARE (Italie / Frankrijk, 106 min.)
SCENARIO & REGIE Gianfranco Rosi
PRODUCTIE Donatella Palermo, Gianfranco Rosi, Serge Lalou, Camille Laemle, Roberto Cicutto, Paolo Del Brocco, Martine Saada & Olivier Pere
HERR VON BOHLEN (Duitsland, 90 min.)
SCENARIO & REGIE André Schäfer
PRODUCTIE Jonas Niewianda
LOST AND BEAUTIFUL / BELLA E PERDUTA (Italie, 87 min.)
REGIE Pietro Marcello
SCENARIO Maurizio Braucci & Pietro Marcello
PRODUCTIE Sara Fgaier & Pietro Marcello
MALLORY (Tsjechische Republiek, 97 min.)
SCENARIO & REGIE Helena Třeštíková
PRODUCTIE Kateřina Černá & Pavel Strnad
Mr. GAGA (Israel / Zweden / Duitsland / Nederland, 100 min.)
SCENARIO & REGIE Tomer Heymann
PRODUCTIE Barak Heymann
THE EVENT / СОБЫТИЕ (SOBYTIE) (Nederland / Belgie, 74 min.)
SCENARIO & REGIE Sergei Loznitsa
PRODUCTIE Sergei Loznitsa, Maria Choustova & Nicola Mazzanti
THE LAND OF THE ENLIGHTENED (Belgie / Ierland / Nederland / Duitsland, 87 min.)
REGIE Pieter-Jan De Pue
SCENARIO Pieter-Jan De Pue & David Dusa
PRODUCTIE Bart Van Langendonck
THE LONGEST RUN / Ο ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΣ ΔΡΟΜΟΣ (O PIO MAKRIS DROMOS) (Griekenland, 74 min.)
SCENARIO & REGIE Marianna Economou
PRODUCTIE Marianna Economou & Spiros Mavrogenis
WE’LL BE ALRIGHT / BREF MANUEL DE LIBERATION (Frankrijk, 78 min.)
SCENARIO & REGIE Alexander Kuznetsov
PRODUCTIE Rebecca Houzel