Selectie films voor nominatie European Film Awards 2018 bekend

49 Speelfilms, waaronder COBAIN en de minoritaire coproducties DONBASS en GIRL, geselecteerd voor de European Film Awards.

De European Film Academy en EFA Productions kondigen met veel genoegen de 49 lange speelfilms aan die dit jaar geselecteerd zijn voor een nominatie voor de European Film Awards 2018. Met films uit 35 landen toont de lijst de grote verscheidenheid van de Europese cinema.

In de 20 landen met de meeste EFA-leden hebben de leden direct één film uit eigen land voor de selectie mogen voordragen. Een speciale commissie bestaande uit leden van het EFA-bestuur en de filmprofessionals Giorgio Gosetti (Italie), Elise Jalladeau (Griekenland), Christophe Leparc (Frankrijk), Jacob Neiendam (Denemarken), Edvinas Pukšta (Litouwen) en Alik Shpilyuk (Oekraïne) hebben de lijst aangevuld.

Uit deze selectie zullen de meer dan 3500 leden van de European Film Academy in de komende weken de nominaties kiezen voor de categorieën beste Europese film, beste regisseur, beste actrice, beste acteur en beste scenarioschrijver. De nominaties zullen op 10 november tijdens het Europese Filmfestival van Sevilla in Spanje worden bekendgemaakt. Een 8-koppige jury bepaalt wie genomineerd worden in de categorieën beste Europese cinematografie, montage, production design, kostuumontwerp, haar & make-up, muziek, sound design en – voor de eerste keer – visual effects.

De 31ste European Film Awards met de bekendmaking van de winnaars vindt plaats op zaterdagavond 15 december in Sevilla.

 

EFA SPEELFILM SELECTIE 2018

3 DAYS IN QUIBERON
3 TAGE IN QUIBERON
Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Emily Atef
PRODUCTIE: Karsten Stöter

ÁGA
ÁГА
Bulgarije, Duitsland, Frankrijk
REGIE: Milko Lazarov
SCENARIO: Milko Lazarov & Simeon Ventsislavov
PRODUCTIE: Veselka Kiryakova

ANNA’S WAR
ВОЙНА АННЫ
Rusland
REGIE: Aleksey Fedorchenko
SCENARIO: Aleksey Fedorchenko & Nataliya Meshchaninova
PRODUCTIE: Andrey Saveliev, Artem Vasilyev, Maxim Lojevsky, Dmitriy Vorobyev & Alexander Yashnik

ARRHYTHMIA
АРИТМИЯ
Rusland, Finland, Duitsland
REGIE: Boris Khlebnikov
SCENARIO: Natalia Meshchaninova
PRODUCTIE: Ruben Dishdishyan & Sergey Selyanov

AYKA
AYKA
Rusland, Duitsland, Polen, Kazachstan
REGIE: Sergey Dvortsevoy
SCENARIO:Sergey Dvortsevoy & Gennady Ostrovsky
PRODUCTIE: Thanassis Karathanos, Sergey Dvortsevoy, Martin Hampel & Anna Wydra

BEAST
UK
SCENARIO & REGIE: Michael Pearce
PRODUCTIE: Ivana MacKinnon & Kristian Brodie

BORDER
GRÄNS
Zweden, Denemarken
SCENARIO & REGIE: Ali Abbasi
PRODUCTIE: Nina Bisgaard & Louis Tisne

BORG/MCENROE
BORG
Zweden, Denemarken, Finland, Tsjechische Republiek
REGIE: Janus Metz
SCENARIO: Ronnie Sandahl
PRODUCTIE: Fredrik Wikström Nicastro & Jon Nohrstedt

CARMEN & LOLA
CARMEN Y LOLA
Spanje
SCENARIO & REGIE: Arantxa Echevarría
PRODUCTIE: Pilar Sánchez & Arantxa Echevarría

COBAIN
Nederland, Duitsland, Belgie
REGIE: Nanouk Leopold
SCENARIO: Stienette Bosklopper
PRODUCTIE: Stienette Bosklopper & Lisette Kelder

COLD WAR
ZIMNA WOJNA
Polen, UK, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Paweł Pawlikowski
PRODUCTIE: Ewa Puszczyńska & Tanya Seghatchian

CUSTODY
JUSQU’A LA GARDE
Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Xavier Legrand
PRODUCTIE: Alexandre Gavras

DIAMANTINO
Portugal, Frankrijk, Brazilie
SCENARIO & REGIE: Gabriel Abrantes & Daniel Schmidt
PRODUCTIE: Maria Joao Mayer & Justin Taurand

DOGMAN
Italie, Frankrijk
REGIE: Matteo Garrone
SCENARIO: Matteo Garrone, Ugo Chiti & Massimo Gaudioso
PRODUCTIE: Matteo Garrone, Jean Labadie, Jeremy Thomas & Paolo Del Brocco

DONBASS
Duitsland, Frankrijk, Roemenie, Nederland, Oekraïne
SCENARIO & REGIE: Sergei Loznitsa
PRODUCTIE: Heino Deckert

DOVLATOV
Rusland, Polen, Servie
REGIE: Alexey German Jr.
SCENARIO: Yulia Tupikina & Alexey German Jr.
PRODUCTIE: Artem Vasilyev, Andrey Savelyev, Konstantin Ernst, Dariusz Jabłoński, Isabella Wojcik, Violetta Kaminska & Miroslav Mogorovich

FOXTROT
Duitsland, Israel, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Samuel Maoz
PRODUCTIE: Michael Weber, Viola Fügen, Eitan Mansuri, Cedomir Kolar, Marc Baschet & Michel Merkt

FUGUE
FUGA
Polen, Tsjechische Republiek, Zweden
REGIE: Agnieszka Smoczyńska
SCENARIO: Gabriela Muskała
PRODUCTIE: Agnieszka Kurzydło

GIRL
Belgie, Nederland
REGIE: Lukas Dhont
SCENARIO: Lukas Dhont & Angelo Tijssens
PRODUCTIE: Dirk Impens

HAPPY AS LAZZARO
LAZZARO FELICE
Italie, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland
SCENARIO & REGIE: Alice Rohrwacher
PRODUCTIE: Francesca Andreoli, Alexandra Henochsberg, Michael Weber, Tiziana Soudani & Michel Merkt

LONGING
GAAGUA
Israel
SCENARIO & REGIE: Savi Gabizon
PRODUCTIE: Chilik Michaeli, Avraham Pirchi, Tami Leon, Savi Gabizon, Moshe Edery & Leon Edery

MADEMOISELLE PARADIS
LICHT
Oostenrijk, Duitsland
REGIE: Barbara Albert
SCENARIO: Kathrin Resetarits
PRODUCTIE: Michael Kitzberger, Martina Haubrich, Wolfgang Widerhofer, Nikolaus Geyrhalter & Markus Glaser

MEN DON’T CRY
MUŠKARCI NE PLAČU
Bosnie en Herzegovina, Duitsland, Slovenie, Kroatie
REGIE: Alen Drljević
SCENARIO: Alen Drljević & Zoran Solomun
PRODUCTIE: Damir Ibrahimović & Jasmila Žbanić

MICHAEL INSIDE
Ierland
SCENARIO & REGIE: Frank Berry
PRODUCTIE: Aoife O’Sullivan, Donna Eperon & Tristan Orpen Lynch

MILADA
Tsjechische Republiek
REGIE: David Mrnka
SCENARIO: David Mrnka, Robert J. Gant & Robert J. Conant
PRODUCTIE: David Mrnka, Kristina Hejduková, Pavel Müller, Ayelet Zurer & Robert Gant

MUG
TWARZ
Polen
SCENARIO & REGIE: Małgorzata Szumowska
PRODUCTIE: Jacek Drosio

ONE DAY
EGY NAP
Hongarije
SCENARIO & REGIE: Zsofia Szilagyi
PRODUCTIE: Agnes Pataki

PADDINGTON 2
UK
REGIE: Paul King
SCENARIO: Simon Farnaby
PRODUCTIE: David Heyman

PETRA
Spanje, Frankrijk, Denemarken
REGIE: Jaime Rosales
SCENARIO: Jaime Rosales, Michel Gaztambide & Clara Roquet
PRODUCTIE: Bárbara Díez, José María Morales, Antonio Chavarrías, Jérôme Dopffer & Katrin Pors

PITY
OIKTOS
Griekenland, Polen
REGIE: Babis Makridis
SCENARIO: Babis Makridis & Efthimis Filippou
PRODUCTIE: Amanda Livanou, Christos Konstantakopoulos, Klaudia Śmieja & Beata Rzeźniczek

POMEGRANATE ORCHARD
NAR BAĞI
Azerbeidzjan
REGIE: Ilgar Najaf
SCENARIO: Asif Rustamov, Ilgar Najaf & Roelof Jan Minneboo
PRODUCTIE: Mushfiq Hatamov & Ilgar Najaf

POROROCA
Roemenie, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Constantin Popescu
PRODUCTIE: Liviu Marghidan & Lissandra Haulica

SCARY MOTHER
SASHISHI DEDA
Georgie, Estland
SCENARIO & REGIE: Ana Urushadze
PRODUCTIE: Lasha Khalvashi & Tinatin Kajrishvili

SHOCK WAVES: DIARY OF MY MIND
ONDES DE CHOC: JOURNAL DE MA TÊTE
Zwitserland
REGIE: Ursula Meier
SCENARIO: Ursula Meier & Antoine Jaccoud
PRODUCTIE: Lionel Baier, Agnieszka Ramu & Françoise Mayor

STYX
Duitsland, Oostenrijk
REGIE: Wolfgang Fischer
SCENARIO: Wolfgang Fischer & Ika Künzel
PRODUCTIE: Marcos Kantis, Martin Lehwald & Michal Pokorny

THE CAPTAIN
DER HAUPTMANN
Duitsland, Frankrijk, Polen
SCENARIO & REGIE: Robert Schwentke
PRODUCTIE: Frieder Schlaich & Irene von Alberti

THE GIANT
HANDIA
Spanje
REGIE: Aitor Arregi
SCENARIO: Aitor Arregi, Jon Garaño, Jose Mari Goenaga & Andoni De Carlos
PRODUCTIE: Xabier Berzosa, Iñigo Obeso, Fernando Larrondo, Iñaki Gomez & Koldo Zuazua

THE GUILTY
DEN SKYLDIGE
Denemarken
REGIE: Gustav Möller
SCENARIO: Gustav Möller & Emil Nygaard Albertsen
PRODUCTIE: Lina Flint

THE HOUSE BY THE SEA
LA VILLA
Frankrijk
REGIE: Robert Guédiguian
SCENARIO: Robert Guédiguian & Serge Valletti
PRODUCTIE: Marc Bordure & Robert Guédiguian

THE HOUSE THAT JACK BUILT
Denemarken, Zweden, Frankrijk, Duitsland
SCENARIO & REGIE: Lars von Trier
PRODUCTIE: Louise Vesth

THE SUMMER
LETO
Rusland, Frankrijk
REGIE: Kirill Serebrennikov
SCENARIO: Mkhail Idov, Lily Idova & Kirill Serebrennikov
PRODUCTIE: Ilya Stewart, Murad Osmann & Charles-Évrard Tcheckhoff

THE WILD PEAR TREE
AHLAT AĞACI
Turkije, Duitsland, Frankrijk, Bulgarije, Macedonië, Bosnie en Herzegovina, Zweden, Qatar
REGIE: Nuri Bilge Ceylan
SCENARIO: Akın Aksu, Ebru Ceylan & Nuri Bilge Ceylan
PRODUCTIE: Zeynep Özbatur Atakan

THOSE WHO ARE FINE
DENE WOS GUET GEIT
Zwitserland
SCENARIO & REGIE: Cyril Schäublin
PRODUCTIE: Silvan Hillmann, Lara Hacisalhzade, Ralph Rutishauer & Cyril Schäublin

TOUCH ME NOT
Roemenie, Duitsland, Tsjechische Republiek, Bulgarije, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Adina Pintilie
PRODUCTIE: Bianca Oana, Philippe Avril & Adina Pintilie

TRANSIT
Duitsland, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Christian Petzold
PRODUCTIE: Florian Koerner von Gustorf & Michael Weber

U – JULY 22
UTØYA 22. JULI
Noorwegen
REGIE: Erik Poppe
SCENARIO: Siv Rajendram Eliassen & Anna Bache-Wiig
PRODUCTIE: Stein B. Kvae & Finn Gjerdrum

UNDER THE TREE
UNDIR TRÉNU
Ijsland, Denemarken, Polen, Duitsland
REGIE: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
SCENARIO: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson & Huldar Breiðfjörð
PRODUCTIE: Grímar Jónsson, Sindri Páll Kjartansson & Þórir Snær Sigurjónsson

WHAT WILL PEOPLE SAY
HVA VIL FOLK SI
Noorwegen, Duitsland, Zweden
SCENARIO & REGIE: Iram Haq
PRODUCTIE: Maria Ekerhovd

WOMAN AT WAR
KONA FER Í STRÍÐ
Ijsland, Frankrijk, Oekraïne
REGIE: Benedikt Erlingsson
SCENARIO: Benedikt Erlingsson & Olafur Egill Egilsson
PRODUCTIE: Marianne Slot, Benedikt Erlingsson & Carine Leblanc

Berlijn, 21 augustus 2018

DE 31st EUROPEAN FILM AWARDS: Sevilla, 15 december 2018
Live on www.europeanfilmawards.eu

Author: DDG

Share This Post On

Commentaar, vraag, of antwoord? Draag bij!

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe jouw reactie gegevens worden verwerkt.