46 Europese speelfilms geselecteerd voor de European Film Awards

46 Speelfilms waaronder Dirty God van Sacha Polak 

De European Film Academy en EFA Productions kondigen met veel genoegen de 46 speelfilms aan die geselecteerd zijn voor een nominatie voor de European Film Awards 2019! Met films uit 31 Europese landen toont de lijst de grote verscheidenheid van de Europese cinema.

De films zijn geselecteerd door een commissie bestaande uit leden van het EFA-bestuur en de deskundigen Giorgio Gosetti (festivalprogrammeur / Italie), Kathrin Kohlstedde (festivalprogrammer / Duitsland), Paz Lazaro (festivalprogrammeur / Spanje), Mary Nazari (bioscoopeigenaar / Rusland), Edvinas Pukšta (festivalprogrammeur / Litouwen) en Agathe Valentin (sales agent / Frankrijk).

Uit deze selectie zullen de meer dan 3600 leden van de European Film Academy in de komende weken de nominaties kiezen voor de categorieën beste Europese film, beste regisseur, beste actrice, beste acteur en beste scenarioschrijver.  De nominaties zullen op 9 november tijdens  het Europese Filmfestival van Sevilla in Spanje worden bekendgemaakt. Een 8-koppige jury bepaalt wie genomineerd worden in de categorieën beste Europese cinematografie, montage, production design, kostuumontwerp, haar & make-up, muziek, sound design en visual effects.

De 32ste European Film Awards met de bekendmaking van de winnaars vindt plaats op zaterdagavond 7 december in Berlijn.

EFA SPEELFILM SELECTIE 2019

“I DO NOT CARE IF WE GO DOWN IN HISTORY AS BARBARIANS”
“ÎMI ESTE INDIFERENT DACĂ ÎN ISTORIE VOM INTRA CA BARBARI”
Roemenie, Tsjechische Republiek, Frankrijk, Bulgarije, Duitsland
SCENARIO & REGIE: Radu Jude
PRODUCTIE: Ada Solomon, Jiří Konečný, Serge Lalou, Claire Dornoy, Rossitsa Valkanova, Jonas Dornbach, Janine Jackowski & Maren Ade

A TALE OF THREE SISTERSKIZ KARDESLER
Turkije, Duitsland, Nederland, Griekenland
SCENARIO & REGIE: Emin Alper
PRODUCTIE: Nadir Öperli, Muzaffer Yıldırım, Jonas Dornbach, Janine Jackowski, Maren Ade, Stienette Bosklopper & Yorgos Tsourgiannis

A TWELVE-YEAR NIGHTLA NOCHE DE 12 AÑOS
Spanje, Frankrijk, Argentinie
SCENARIO & REGIE: Alvaro Brechner
PRODUCTIE: Mariela Besuievsky, Gerardo Herrero, Vanessa Ragone, Fernando Sokolowicz, Birgit Kemner & Philippe Gompel

A WHITE, WHITE DAYHVÍTUR, HVÍTUR DAGUR
IJsland, Denemarken, Zweden
SCENARIO & REGIE: Hlynur Pálmason
PRODUCTIE: Anton Máni Svansson

ALL GOODALLES IST GUT
Duitsland
SCENARIO & REGIE: Eva Trobisch
PRODUCTIE: Trini Götze & David Armati Lechner

AND THEN WE DANCEDDA CHVEN VITSEKVET
Zweden, Georgie, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Levan Akin
PRODUCTIE: Mathilde Dedye & Ketie Danelia

BAD POEMSROSSZ VERSEK
Hongarije, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Gábor Reisz
PRODUCTIE: Júlia Berkes & Estelle Robin You

BEANPOLEДЫЛДА
Russische Federatie 
REGIE: Kantemir Balagov
SCENARIO: Kantemir Balagov & Alexander Terekhov
PRODUCTIE: Alexander Rodnyansky & Sergey Melkumov

BY THE GRACE OF GODGRÂCE À DIEU
Frankrijk
SCENARIO & REGIE: François Ozon
PRODUCTIE: Eric & Nicolas Altmayer

CHAINEDEYNAYIM SHELI
Israel, Duitsland
SCENARIO & REGIE: Yaron Shani
PRODUCTIE: Saar Yogev & Naomi Levari

CLERGYKLER
Polen
REGIE: Wojciech Smarzowski
SCENARIO: Wojciech Smarzowski & Wojciech Rzehak
PRODUCTIE: Jacek Rzehak

DAFNE
Italie
SCENARIO & REGIE: Federico Bondi
PRODUCTIE: Marta Donzelli & Gregorio Paonessa

DIRTY GOD
Nederland, Verenigd Koninkrijk, Belgie, Ierland
REGIE: Sacha Polak
SCENARIO: Sacha Polak & Susanne Farrell
PRODUCTIE: Marleen Slot, Michael Elliott, Dries Phlypo & John Keville

FIRE WILL COMEO QUE ARDE
Spanje, Frankrijk, Luxemburg
REGIE: Laxe Oliver
SCENARIO: Laxe Oliver & Fillol Santiago
PRODUCTIE: Andrea Vazquez, Andrea Queralt, Mani Mortazavi & Xavi Font 

GOD EXISTS, HER NAME IS PETRUNIJA – GOSPOD POSTOI, IMETO I’ E PETRUNIJA
Republiek Macedonië, Belgie, Slovenië, Frankrijk, Kroatie
REGIE: Teona Stugar Mitevska
SCENARIO: Elma Tataragic & Teona Strugar Mievska
PRODUCTIE: Labina Mitevska

GUNDERMANN
Duitsland
REGIE: Andreas Dresen
SCENARIO: Laila Stieler
PRODUCTIE: Claudia Steffen & Christoph Friedel

HIGH LIFE
Duitsland, Frankrijk, Verenigde Staten, Polen, Verenigd Koninkrijk
REGIE: Claire Denis
SCENARIO: Claire Denis, Jean-Pol Fargeau & Geoff Cox PRODUCTIE: Claudia Steffen, Christoph Friedel, Laurence Clerc, Olivier Thery Lapiney, Oliver Dungey, Klaudia Śmieja & D.J. Gugenheim

HOMEWARDEVGE
Oekraïne
REGIE: Nariman Aliev
SCENARIO: Nariman Aliev & Marysia Nikitiuk
PRODUCTIE: Vladimir Yatsenko

I WAS AT HOME, BUTICH WAR ZUHAUSE, ABER
Duitsland, Servie
SCENARIO & REGIE: Angela Schanelec
PRODUCTIE: Angela Schanelec & Vladimir Vidic

IT MUST BE HEAVEN
Frankrijk, Qatar, Duitsland, Canada, Turkije, Palestina
SCENARIO & REGIE: Elia Suleiman
PRODUCTIE: Edouard Weil, Laurine Pelassy, Elia Suleiman, Thanassis Karathanos, Martin Hampel & Serge Noël

JOY
Oostenrijk
SCENARIO & REGIE: Sudabeh Mortezai
PRODUCTIE: Oliver Neuman  

JUMPMANPODBROSY
Rusland, Ierland, Frankrijk, Litouwen
SCENARIO & REGIE: Ivan I. Tverdovsky
PRODUCTIE: Mila Rozanova & Natalya Mokritskaya

LES MISERABLES
Frankrijk
REGIE: Ladj Ly
SCENARIO: Ladj Ly, Giordano Gederlini & Alexis Manenti
PRODUCTIE: Christophe Barral

LITTLE JOE
Oostenrijk, Verenigd Koninkrijk, Duitsland 
REGIE: Jessica Hausner
SCENARIO: Jessica Hausner & Géraldine Bajard
PRODUCTIE: Bruno Wagner, Martin Gschlacht, Jessica Hausner, Bertrand Faivre, Gerardine O’Flynn & Philippe Bober

MR. JONES
Polen, Verenigd Koninkrijk, Oekraine
REGIE: Agnieszka Holland
SCENARIO: Andrea Chalupa
PRODUCTIE: Stanisław Dziedzic, Andrea Chalupa & Klaudia Śmieja-Rostworowska

NON FICTIONDOUBLES VIES
Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Olivier Assayas
PRODUCTIE: Charles Gillibert

OLEGOLEGS
Letland, Litouwen, Belgie, Frankrijk
REGIE: Juris Kursietis
SCENARIO: Juris Kursietis, Kaspars Odins & Liga Celma-Kursiete
PRODUCTIE: Alise Gelze, Aija Berzina, Lukas Trimonis, Isabelle Truc & Guillaume de Seille

PAIN AND GLORYDOLOR Y GLORIA
Spanje
SCENARIO & REGIE: Pedro Almodóvar
PRODUCTIE: Agustín Almodóvar & Esther García

PIRANHASLA PARANZA DEI BAMBINI
Italie
REGIE: Claudio Giovannesi
SCENARIO: Roberto Saviano, Claudio Giovannesi & Maurizio Braucci
PRODUCTIE: Carlo Degli Esposti & Nicola Serra

PORTRAIT OF A LADY ON FIREPORTRAIT DE LA JEUNE FILLE EN FEU
Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Céline Sciamma
PRODUCTIE: Bénédicte Couvreur

QUEEN OF HEARTSDRONNINGEN
Denemarken, Zweden
REGIE: May el-Touhky
SCENARIO: Maren Louise Käehne & May el-Toukhy
PRODUCTIE: Caroline Blanco & René Ezra

SIBEL
Turkije, Frankrijk, Duitsland, Luxemburg
REGIE: Çagla Zencirci & Guillaume Giovanet
SCENARIO: Çagla Zencirci, Ramata Sy & Guillaume Giovanetti
PRODUCTIE: Marie Legrand, Rani Massalha, Michael Eckelt, Johannes Jancke, Marsel Kalvo, Nefes Polat, Christel Henon, Lilian Eche & Marc Simoncini

SONS OF DENMARKDANMARKS SØNNER
Denemarken
SCENARIO & REGIE: Ulaa Salim
PRODUCTIE: Daniel Mühlendorph

SORRY WE MISSED YOU
Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Belgie
REGIE: Ken Loach
SCENARIO: Paul Laverty
PRODUCTIE: Rebecca O’Brien

STITCHESŠAVOVI
Servie
REGIE: Miroslav Terzić
SCENARIO: Elma Tataragić
PRODUCTIE: Uliks Fehmiu & Milena Trobozić Garfield

SYNONYMSSYNONYMES
Frankrijk, Duitsland, Israel
REGIE: Nadav Lapid
SCENARIO: Nadav Lapid & Haim Lapid
PRODUCTIE: Saïd Ben Saïd & Michel Merkt

SYSTEM CRASHERSYSTEMSPRENGER
Duitsland
SCENARIO & REGIE: Nora Fingscheidt
PRODUCTIE: Jonas Weydemann, Peter Hartwig, Jakob Weydemann & Frauke Kolbmüller

TEL AVIV ON FIRE
Luxemburg, Frankrijk, Israel, Belgie
REGIE: Sameh Zoabi
SCENARIO: Dan Kleinman
PRODUCTIE: Bernard Michaux, Milena Poylo, Gilles Sacuto, Amir Harel & Patrick Quinet

THE FAVOURITE
Verenigd Koninkrijk, Ierland
REGIE: Yorgos Lanthimos
SCENARIO: Deborah Davis & Tony McNamara
PRODUCTIE: Ed Guiney, Ceci Dempsey, Lee Magiday & Yorgos Lanthimos

THE REALMEL REINO
Spanje, Frankrijk
REGIE: Rodrigo Sorogoyen
SCENARIO: Isabel Peña & Rodrigo Sorogoyen
PRODUCTIE: Gerardo Herrero, Mikel Lejarza & Mercedes Gamero

THE TRAITORIL TRADITORE
Italie, Duitsland, Frankrijk, Brazilie 
REGIE: Marco Bellocchio
SCENARIO: Valia Santella, Ludovica Rampoldi & Francesco Piccolo
PRODUCTIE: Giuseppe Caschetto & Simone Gattoni

THE WHISTLERSLA GOMERA
Roemenie, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Corneliu Porumboiu
PRODUCTIE: Marcela Mindru Ursu, Patricia Poienaru, Sylvie Pialat, Benoît Quainon, Janine Jackowski, Jonas Dornbach & Maren Ade

TWIN FLOWERFIORE GEMELLO
Italie
SCENARIO & REGIE: Laura Luchetti
PRODUCTIE: Giuseppe Gallo

WEREWOLFWILKOŁAK
Polen, Duitsland, Nederland
SCENARIO & REGIE: Adrian Panek
PRODUCTIE: Magdalena Kamińska & Agata Szymanska

YESTERDAY
Verenigd Koninkrijk
REGIE: Danny Boyle
SCENARIO: Richard Curtis
PRODUCTIE: Tim Bevan, Eric Fellner, Matthew James Wilkinson, Bernard Bellew, Richard Curtis & Danny Boyle

YOUNG AHMEDLE JEUNE AHMED
Belgie, Frankrijk
SCENARIO & REGIE: Jean-Pierre Dardenne & Luc Dardenne
PRODUCTIE: Jean-Pierre, Luc Dardenne & Denis Freyd

……

DE 32ste EUROPEAN FILM AWARDS: Berlijn, 7 december 2019

Live on www.europeanfilmawards.eu

Foto header: still uit Dirty God, regie Sacha Polak

Author: DDG

Share This Post On

Commentaar, vraag, of antwoord? Draag bij!

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.