editie 2010/2

VOS VLOG

Robbert-Jan Vos gaat zijn eerste speelfilm maken

14-04-2010 - Robbert-Jan Vos gaat zijn eerste speelfilm maken, na de zomer. Splinter gaat de film heten en het is een experimenteel tragi-komisch drama met de lengte van 70 minuten volgens de synopsis. In de Gazet-online gaat Robbert-Jan verslag doen van zijn avontuur. In de preproduktiefase zal dat met een frequentie van zo'n eenmaal per maand zijn, later, tijdens de opnames misschien wel om de dag. De vorm waarin we dit presenteren zal een video-dagboek zijn.
Door:

Robbert-Jan Vos

Een aantal dieptepunten uit de synopsis:

Akte I
Alex van Zuiderwijn-Aerdenhout (39) zet zijn auto stil op de snelweg. Alles mag nu afgelopen zijn. Toch is hij net op tijd uit zijn auto. Hij duikt onder op een rafelrandplek, in een caravan, met drank, wiet en porno op VHS.

Akte II

De feiten dat hij over zeven dagen 40 wordt, en nog steeds niet volwassen is geworden brengen Alex tot het besef dat verandering gewenst is. Hij zoekt antwoorden en spreekt een videodagboek in.
Op Dag zeven is Alex is totaal teruggevallen in zijn oude gedrag en is verder heen dan ooit. Hij twijfelt aan zichzelf, of hij niet gewoon een hopeloos geval is en niet te veranderen is.

Akte III
Eén week verder: dag veertien. Alex begint weer met zijn videodagboek. We zien Alex op zoek naar het katje. Het is een puinhoop. Alex komt paranoïde en verward over. In zijn speurtocht naar het katje besluit hij voor het eerst naar buiten te gaan, waar hij de buurvrouw ontmoet. Hij wordt geraakt door haar warmte, dit wordt niet beantwoord. Dat is de druppel.

Alex zit bij de psycholoog. Hij heeft een plastic tas op schoot. Alex aait de plastic zak.




reageren op artikel | 0 reactie(s):


vossplintervlog



gerelateerde artikelen


artikelen van deze auteur



Je moet inloggen om te kunnen reageren